ESNAF VE SANATKARLAR OLARAK TEŞEKKÜR EDERİZ

HABERLER
Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Mehmet Pınarbaşı beraberinde ki Oda Başkanlarımızla birlikte düzenlemiş olduğu basın toplantısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu esnaf ve sanatkarlara yönelik destek paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında Pınarbaşı; “Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalığın ülkemizde en çok etkilediği kesim olan esnaf ve sanatkarlarımız 14 aydır madden ve manen zorlu bir sınav vermektedir. Geçici veya tamamen kapanan sektörlerimiz olduğu gibi kısmen ve dolaylı olarak da etkilenen esnaflarımız için devletimizce verilecek her bir destek çok büyük önem arz etmektedir. Kısmi veya tamamen kapanan işyerleri için Birlik başkanlığı ve Oda başkanlıklarımızla süreç değerlendirilmekte, hasıl olan ihtiyaçların giderilmesi için gerekli olan talepler üst kuruluşumuz ve bakanlığımız ilgili birimlerine iletilerek süreç takip edilmektedir.
Teşkilatımızın girişimleri kapsamında yılbaşında uygulanan kira ve gelir kaybı desteğine ilave olarak dün itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımızca açıklanan 5 bin liralık ve 3 bin liralık hibe destekleri sevindirici olmakla birlikte bu desteklerin devamlılığı esnafımız açısından önemlidir.
Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a verilen hibe desteklerden ötürü esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ederiz. Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürümüz Sayın Necmettin Erkan ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken’ e hassasiyet ve desteklerinden ötürü teşekkür ederiz.” dedi.
3 BİN LİRALIK HİBE DESTEK SEKTÖRLERİ
BAKIM,ONARIM,TAMİRAT,KAPORTA
SEYYAR SATICI
SIHHİ TESİSATÇI
HIRDAVATÇI
MÜZİSYEN
OTO YIKAMA
KURU TEMİZLEME
OYUNCAK
KOZMETİK VE HEDİYELİK EŞYA
CAMCI
ÇİLİNGİR
BAKIRCI
KALAYCI
AYAKKABICI
KONFEKSİYONCU
TUHAFİYECİ
ZÜCCACİYECİ
KURS İŞLETMECİLERİ
LOKANTA
PASTAHANE
DONDURMACI
TERZİ
BERBER
TAKSİCİ
MİNİBÜSÇÜ
OTOBÜSÇÜ
PAZARCI
5 BİN LİRALIK HİBE DESTEK SEKTÖRLERİ
KAFE,ÇAY BAHÇESİ,KAHVEHANE
OKUL VE PERSONEL SERVİSLERİ
DÜĞÜN SALONLARI,
KANTİNLER
KIRTASİYELER
İNTERNET KAFELER
ÖĞRENCİ YURTLARI
LUNAPARKLAR
HAMAMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.