AHİLİK HAFTASI KUTLAMA TÖRENİ BİRLİK HİZMET BİNAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HABERLER
14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında kutlanan 33. Ahilik Haftası Etkinlikleri kapsamında pandemi kuralları gereği az katılımcı ile kutlama töreni Birlik hizmet binamız toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Birlik Başkanımız Mehmet Pınarbaşı ve Oda Başkanlarımız tarafından karşılanan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın katılımıyla başlayan tören kapsamında Birlik Başkanımız Mehmet Pınarbaşı’nın açılış konuşmasının ardından plaket ve hediye takdimine geçildi.
2020 Yılı İlin Ahisi seçilen Asım Otlu’ ya plaket ve hediyesi Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel tarafından, 2020 Yılı İlin Kalfası seçilen Sağdık Tetik’ e plaket ve hediyesi Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı tarafından, 2020 Yılı İlin Çırağı seçilen Refik Arısoy’a plaket ve hediyesi Nevşehir Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt tarafından verildi.
İl Kutlama Komitesi tarafından Ahi Baba seçilen Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’ya kaftan giydirilerek tören sona erdi.
Törenin ardından Vali İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Rasim Arı ve Birlik Başkanımız Mehmet Pınarbaşı birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunarak esnaf ve sanatkarların haftasını kutladı ve karanfil hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.