33. AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

HABERLER
Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de 14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında kutlanan 33. Ahilik Haftası Kutlamaları salgın hastalık nedeniyle minimum katılımcı ile gerçekleştiriliyor.
33’üncü Ahilik Haftası kapsamında Nevşehir Ticaret İl Müdürümüz Ahmet Taygurt, Birlik Başkanımız Mehmet Pınarbaşı ve Birlik Başkan Vekilimiz Cengiz Taşhan’ ın katılımıyla Nevşehir Esnaf Odaları Birliği Çelenğinin Atatürk Anıtına konulmasıyla başlayan etkinlikler, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel akabinde Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’ nın heyetçe ziyaretiyle devam etti.
Hafta etkinlikleriyle ilgili açıklama yapan Birlik Başkanımız Pınarbaşı; “Esnaf ve sanatkarımızın köklü geçmişinin yansıması olan Ahilik Kültürü Haftasını bu yıl korana virüs salgın hastalığı nedeniyle maske, mesafe ve hijyen şartlarına uygun minimum katılımcı ile gerçekleştiriyoruz. Salı günü saat: 10.30′ da Birlik hizmet binamızda gerçekleştireceğimiz tören ile hafta etkinliklerine devam edilecektir. Bu vesile ile Esnaf ve Sanatkarlarımızın Ahilik Haftasını kutlarım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.