esnaf

Yıllık İşletme Cetveli Bildirimi Hakkında Bilgilendirme Ziyareti

HABERLER
İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf Şahin Birlik Başkanımız Mehmet Pınarbaşı’ yı ziyaret ederek “Yıllık İşletme Cetveli Bildirimi” yapmayan üyeler hakkında bilgilendirmede bulundu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Şahin; “6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanunu’nun 5.maddesi gereğince, Sanayi Sicil Sistemine kayıtlı Sanayi İşletmelerin, her yılın ilk dört ayı içerisinde (01 Ocak – 30 Nisan) tarihleri arasında bir önceki yıla ait Yıllık İşletme Cetvellerini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Web sayfasında bulunan Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda girmeleri gerekmektedir. 30 Nisan 2020 günü mesai bitimine kadar girilmesi gereken Yıllık İşletme Cetveli Bakanlığımız tarafından 4 ay süre ile uzatılmış ve son tarih olarak 31 Ağustos 2020 tarihi belirlenmiştir.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Web sayfasında bulunan Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden 2019 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini belirtilen tarihe kadar girmeyen işletmelere İdari Para Cezası olarak 1.586,00 TL uygulanmaktadır”dedi.
Birlik Başkanımız Pınarbaşı ziyaretleri sebebiyle İl Müdürü Şahin’ e teşekkür ederek; Oda Başkanlıklarımızın ilgili üyelerini rutin aralıklarla konu hakkında bilgilendirdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.